سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

 Information Of Iranian Cinema Halls Owners

 

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

پخش جام‌ جهانی در سینمای روباز بدون استثناء!

اشرفی: نمایش هر فیلم در چنین سالنی بدون کسب مجوز، غیرقانونی است

بانی فیلم آنلاین: در حالی که سینماها از پخش مسابقات فوتبال جام جهانی همزمان برای خانم‌ها و آقایان منع شدند،‌ یک سینمای روباز در غرب تهران با پخش این بازی ‌ها بدون هیچ محدودیتی برای مخاطبانش افتتاح خواهد شد.

سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

به گزارش ایسنا، در حوالی غرب تهران رستورانی هست که در بخشی از آن یک سینمای روباز ایجاد شده و قرار است افتتاح رسمی این سینما با پخش مسابقات جام جهانی فوتبال باشد.

براساس پیگیری خبرنگار ایسنا، پس از دریافت پیامکی مبنی بر پخش بازی ‌های جام جهانی در یک سینمای روباز و نیز طبق گفته یکی از کارکنان این رستوران که پاسخگوی تماس تلفنی بود،‌ سینمای این رستوران، مسابقات را به دلیل محیط خانوادگی این محل به صورت مختلط نمایش خواهد داد.

بدین ترتیب مسابقه‌ های ایران به طور قطع در این سینما پخش خواهند شد و ورودی آن نیز رایگان است، اما علاقه‌مندان برای تماشای دیگر مسابقات باید حتماً از روز قبل پیگیری کنند، چرا که پخش بازی‌ های مهم بستگی به زمان آنها دارد.

همچنین از آنجا که این سینما قرار است با بازی‌ های جام جهانی افتتاح شود، پس از پایان مسابقات برنامه نمایش فیلم‌های سینمایی در آن مشخص و اعلام خواهد شد.

پخش مسابقات فوتبال در این سینمای روباز،‌ در حالی است که سینماداران پس از مخالفت مسئولان نیروی انتظامی با پخش مسابقه ‌های فوتبال به صورت مختلط در سینماها، از اجرای این کار کلاً منصرف شدند؛ آن هم با این توجیه که سینما محیطی خانوادگی است و اجازه ورود فقط یک قشر خاص یا اختصاص سالن‌های جداگانه به خانم‌ها و آقایان را برای تماشای فوتبال نمی‌دهند.

حال اینکه این رستوران که فضایی خانوادگی و نیز محوطه‌ای حدود چهار هزار متری برای سالن سینمای روباز دارد، ‌چگونه می‌خواهد مسابقه ‌های فوتبال را آن هم مختلط پخش کند، خود جای سوال است! مخصوصاً اینکه رئیس انجمن سینماداران کشور کلاً از وجود چنین سالنی که گفته شده قرار است فیلم سینمایی هم اکران کند، ‌بی اطلاع است.

محمد قاصد اشرفی،‌ رئیس انجمن سینماداران کشور، درباره فعالیت این سینمای روباز با ابراز بی ‌اطلاعی از وجود آن به خبرنگار ایسنا،‌ گفت: فکر نمی‌کنم چنین سالنی باشد که اگر هم وجود داشته باشد از آنجا که عضو کمیسیون بند پنج هستم،‌ این را می‌دانم که چنین سینمایی مجوز نمایش فیلم سینمایی نگرفته است.

او با اشاره به اینکه در کمیسیون بند 5 و 2 چند نماینده از وزارتخانه‌های مختلف حضور دارند و برای صدور مجوز فعالیت سینماها اقدام می‌کنند،‌ ادامه داد: برای ساخت هرگونه سالن سینمایی باید بررسی و کارشناسی ‌های لازم انجام شود و پس از آن هم بازدیدی توسط بخش‌ های مختلف از جمله آتش‌نشانی انجام شود تا برای نمایش فیلم و شروع فعالیت سینمایی توسط وزارت ارشاد مجوز صادر شود، اما تا آنجا که اطلاع دارم چنین مسئله‌ای در کمیسیون برای صدور مجوز مطرح نشده است.

اشرفی با تأکید براینکه نمایش هر فیلم در چنین سالنی بدون کسب مجوز، غیرقانونی است، خاطرنشان کرد: اگر این سالن فقط قصد پخش مسابقات فوتبال را داشته باشد ارتباطی به ما ندارد و انجمن سینماداران فقط درباره نمایش فیلم اظهارنظر می‌کند.

رئیس انجمن سینماداران همچنین درباره اینکه آیا تغییری در تصمیم سینماداران برای پخش مسابقات فوتبال جام ‌جهانی ایجاد شده است یا خیر؟ گفت: فعلاً تصمیم ما همان چیزی است که قبلاً هم اعلام کرد‌ه‌ایم و بازی‌ های فوتبال به صورت جداگانه پخش نمی‌شوند.

او درباره تأثیر جام‌جهانی بر فروش فیلم‌های سینمایی هم بیان کرد: افت فروش در این چند روز بسیار چشمگیر بوده است،‌ چون در حال حاضر فقط بحث فوتبال مطرح نیست و امتحان‌های دانش‌آموزان و دانشجویان نیز مزید بر علت شده است؛ ضمن اینکه شاید اگر فیلم‌های بهتری هم در حال اکران بودند، مخاطب بیشتری به سینماها جذب می‌شد.

در حالی این مباحث مطرح است که چندی پیش خبر رسید که برخی از کافی‌شاپ ‌ها و رستوران‌های پایتخت برنامه ویژه خود را برای پخش مسابقات فوتبال اعلام کرده‌اند، در حالی که روسای اتحادیه‌ های آنها از مدیریت و بعضاً ممنوعیت پخش این مسابقات خبر دادند.

اسکندر آزموده رئیس اتحادیه کافی‌شاپ داران تهران در این باره به ایسنا گفته بود: به اعضایمان گفته‌ ایم که هنگام پخش بازی‌ های جام جهانی تلویزیون را روشن نکرده یا شبکه‌ ای به جز شبکه‌ای که بناست بازی ‌ها را پخش کند انتخاب کنند. بنابراین اگر اقداماتی نظیر شرط‌ بندی یا حوادث دیگری که از پخش فوتبال در این مکان‌ ها ناشی می‌شود رخ بدهد ما از نیروی انتظامی کمک خواهیم گرفت. حالا چرا این رستوران با سینمای روبازش، این استثناء شامل حالش نمی‌شود، جای سوال دارد؟!

از سوی دیگر سینمای روباز شهرستان سنندج در پارک آبیدر این شهرستان نیز قرار است، مسابقات جام‌جهانی را به صورت زنده پخش کند، پارکی که هیچ ممنوعیت ورود و خروجی برای خانم‌ها و آقایان به طور طبیعی ندارد.
اما چرا برای سینماهای (سربسته) به عنوان یک مکان فرهنگی سالم استثناء قائل شدند؟! پرسشی که باید مسئولان امر پاسخ بدهند.

منبع خبر: بانی فیلم آنلاین
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 26 خرداد ماه 1393

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir