سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

 Information Of Iranian Cinema Halls Owners

 

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

روزنامه اطلاعات در روز ۲۴ فروردین ۱۳۵۹خبر از مصادره سینماها داد

روزی که سینماها توسط بنیاد مستضعفان مصادره شد

بانی فیلم آنلاین: روزنامه اطلاعات روز ۲۴ فروردین ۱۳۵۹ از صدور دستور علی قدوسی دادستان کل انقلاب جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضبط کلیه سینماهای کشور خبر داد.

سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

به گزارش سایت تاریخ ایرانی، متن حکم دادستان وقت انقلاب به شرح زیر است: دادستانی کل انقلاب جمهوری اسلامی ایران در صدد رفع فساد و فحشاء در کلیه سطوح است و اماکن فرهنگی قابل استفاده عموم باید در اختیار ارگان قابل اعتمادی باشد تا جنبه پیشرفت دین مبین اسلام تقویت گردد و در ضمن منافع حاصل از این اماکن در اختیار بهبود فرهنگ یا شرایط زیستن مستضعفین قرار گیرد.
در اجرای این منظور، به بنیاد مستضعفین اجازه داده می‌شود که به تشخیص آن بنیاد با رعایت کامل موازین شرعیه نسبت به در اختیار گرفتن سینماهای کشور اقدام لازم به عمل آید. مقتضی است نتیجه اقدامات در هر مورد به دادستانی کل انقلاب جمهوری اسلامی ایران گزارش شود.

بنا به گزارش گزارشگر اطلاعات، حکم فوق از طرف دادستان کل ایران در پی اخطارهای پی در پی که از طرف این دادستانی به صاحبان سینما‌ها در ادامه فیلم‌های خوب فرهنگی با محتوای قابل نمایش داده شده بود، صادر شد. به این ترتیب از این پس کلیه سینماهای کشور به ‌تدریج در اختیار بنیاد هنری مستضعفین که از حدود یک سال پیش با در اختیار گرفتن چند سینما از جمله شهر فرنگ، شهر قصه، آفریقا (آتلانتیک) پولیساریو (پولیدور)، فلسطین و چند سینمای دیگر در تهران و شهرستانها کار خود را آغاز کرده است قرار خواهد گرفت.

این بنیاد هنری از شروع فعالیت‌ های خود در سینماهای مصادره ‌شده در طول سال گذشته فیلم‌هایی چون زد، به‌ پا خیز آفریقا، شهادت، هیچ کس نمی‌تونه مثل من کارگردانی کنه، فاشیست‌ ها، حکومت نظامی، سقوط دیکتاتور، هفت سامورایی، بساز و بفروش، ۱۲ صندلی، جنگ اطهر، در سو اوزالا، خاطرات تابستان، فریاد الجزایر، سگ ولگرد و چند فیلم دیگر را به نمایش گذاشته است.

منبع خبر: بانی فیلم آنلاین
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 21 فروردین ماه 1393

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir