سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

Information Of Iranian Cinema Halls Owners

   
   
   

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

رئیس سازمان سینمایی از سینمای بازسازی شده سروش در مرکز تهران بازدید کرد

بازدید ایوبی از سینمای بازسازی شده سروش

رئیس سازمان سینمایی با همراهی مدیر عامل موسسه سینما شهر از سینمای بازسازی شده سروش در مرکز تهران بازدید کرد. دکتر حجت الله ایوبی عصر روز چهار شنبه 21 اسفند با همراهی مهندس مجید مسچی در بازدید از قسمت های مختلف و سالن های بازسازی و نوسازی شده سینما سروش ضمن ابراز رضایت از روند بازسازی این سینما گفت: امیدوارم با افتتاح این سینما در روزهای آینده و اکران فیلم های متنوع در این سینما رضایت تماشاچیان فراهم شود. وی همچنین به دلیل کیفیت خوب سالن های این مجموعه علاقه مندی خود را برای اختصاص دادن یکی از سالن های سینما سروش به گروه هنر و تجربه ابراز کرد.

بازدید ایوبی از سینمای بازسازی شده سروش

سینما سروش واقع در خیابان دکتر علی شریعتی با قدمت بیش از 50 سال از جمله سالن های خاطره انگیز تهران است که با کمک موثر موسسه سینما شهر بازسازی و نوسازی شده است، این سینما که قبل از بازسازی تک سالنه بود اینک با 3 سالن نمایش مدرن با سیستم پخش دیجیتال و صدای دالبی و امکانات جانبی مانند فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و کافی شاپ و... از بهترین سالن های سینما در کشور است که همزمان با نوروز، به جهت فراهم کردن رضایت عموم، اکران فیلم در آن آغاز می شود و افتتاح رسمی این سینما نیز بعد از تعطیلات عید انجام خواهد شد.

همچنین مهندس مجید مسچی مدیر عامل موسسه سینما شهر، با بی نظیر توصیف کردن استقبال مردم از سانس های نمایش فیلم های اکران نوروز در سراسر کشور گفت: برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران، فروش سینماهای شهرستان در این دوره اکران (اسفند ماه) بیشتر از فروش تهران شده است؛ این در حالی است که از گذشته تاکنون فروش سینماهای شهر تهران همیشه افزون بر فروش سالن های سینما در شهرهای غیر از پایتخت بوده است.

به گفته مسچی اتفاق مهم در این دوره اکران که از اوایل اسفند و با اکران فیلم معراجی ها آغاز شده تبدیل سیستم نمایش فیلم ها از آنالوگ به دیجیتال است که باعث شده با از بین رفتن محدودیت ها در چاپ کپی نسخه فیلم های 35 میلیمتری به دلیل گرانی، مشکل ارسال کپی فیلم به شهرستانها وجود نداشته باشد. آنچه در گذشته و به شکل سنتی در فرایند اکران اعمال می شد به دلیل هزینه های زیاد در تهیه کپی فیلم ها برای پخش کننده، توزیع ابتدا در سطح شهرهای بزرگ صورت می گرفت و سپس کپی فیلم ها به شهرهای کوچکتر انتقال داده می شد که با دیجیتال شدن سیستم پخش این محدودیت ها رفع و پخش کنندگان امکان توزیع فیلم با سرعت زیاد و هزینه کم در همه شهرهای کشور را دارا شده اند، در سیستم دیجیتال هزینه کپی فیلم به صفر رسیده است و این باعث شده تا شهرستانها فروش های متفاوتی را نسبت به گذشته تجربه کنند. به عنوان مثال فروش سینما وتوس در شهر قم در جمعه گذشته نزدیک به سه میلیون تومان بود که از بسیاری از سالن های تهران هم بیشتر بوده است؛ همین طور در جمعه گذشته سینمای شهر ملایر یک و نیم میلیون تومان، سینمای ارومیه یک و نیم میلیون تومان، سینمای بیرجند یک میلیون و سیصد هزار تومان و سینمای شهر آمل یک میلیون و دویست هزار تومان فروش داشته اند و نکته جالب دیگر این است که 2 سینمای اول در فروش جمعه گذشته برای فیلم معراجی ها سینماهای هویزه و آفریقا در شهر مشهد بودند و سینما آزادی تهران رتبه سوم فروش کشور را در این روز به خود اختصاص داد که این اتفاق فرخنده علاوه بر رونق سالن های سینما نشان از ایجاد شور و نشاط بین مردم در استفاده از سینما به عنوان یک تفریح خانوادگی سالم دارد.

بنابراین گزارش، مسچی در ادامه افزود: 180 سالن سینما در کشور تاکنون دیجیتال شده اند و تا یک ماه آینده این عدد به 200 سالن خواهد رسید و در نهایت با اراده مصمم سازمان سینمایی تا پایان سه ماهه اول سال 93 تمامی سالن های سینمای کشور مجهز به سیستم پخش دیجیتال خواهند شد.

گفتنی است مرتضی مطلق مالک سینما سروش و هارون یشایایی تهیه کننده و از مالکین بخش خصوصی سینما نیز در این دیدار حضور داشتند.

منبع خبر: بانی فیلم آنلاین
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 25 اسفند ماه 1392

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir