سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

Information Of Iranian Cinema Halls Owners

   
   
   

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

مدیر سینما قدس تهران: توالت عمومی بزنیم درآمد بیشتری از سینماداری دارد

سینما قدس در شرف تعطیلی

سینماداران در سال های اخیر همواره از کم فروش بودن فیلم ها و هزینه های بالای اداره سینما انتقاد کرده اند اما بهبودی حاصل نشده و بسیاری از سینماها در شرف تعطیلی قرار دارند. از میان ۲۹۰ سینمای کشور تنها ۶۰ سینما فعال هستند و از این میان پنج سینما فروش خوبی دارند و باقی سینماها تقریباً بدون فروش به کار خود ادامه می دهند.

به گزارش کافه سینما به نقل از پیام نو، هزینه های بالای اداره سینما و فروش اندک موجب شد مالک سینما قدس که سینمایش در موقعیت مناسبی از شهر تهران یعنی در میدان ولیعصر قرار دارد و یکی از ۵ سرگروه سینمایی چرخه اکران است، اقدام به تعطیلی سینمای خود کند.

انجمن سینماداران ایران - سینما قدس تهران

روز 15 دی ماه مالک سینما قدس تأیید کرد که نامه ای به رئیس سازمان سینمایی نوشته که در آن به مشکلات مالی سینما قدس و احتمال تعطیلی آن اشاره کرده است.

محمدقاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران هم درباره این نامه گفت: نامه ای از سوی مدیریت سینما قدس ارسال شده است اما ما به دنبال رایزنی هستیم تا این سینما همچنان بتواند به فعالیت خودش ادامه دهد. در نامه ارسالی بیشتر مشکلات سینما قدس مطرح شده بود و این مشکلات متأسفانه در بسیاری از سالن های سینما وجود دارد، در کل ما باید خواسته های مدیریت سینما قدس را با مسئولین در میان بگذاریم و جلوی تعطیلی را بگیریم.

با این وجود محمدرضا نصیری نژاد، مالک سینما قدس در گفتگو با پیام نو از تعطیل شدن سینما قدس ابراز تاسف کرد و گفت: امشب با تحویل نسخه فیلم جیب بر خیابان جنوبی به علیرضا سرتیپی سینما قدس را تعطیل می کنیم تا درباره ادامه فعالیت فکر کنیم چرا که قادر به تامین هزینه های سینما نیستیم و وزارت ارشاد هم تماسی با ما نداشته است.

نصیری نژاد در پاسخ به این پرسش که میزان درآمد و هزینه های سینما در ماه های اخیر به چه شکل بوده است، توضیح داد: فروش ما تقریبا صفر بوده است چرا که مخارج کارکنان سینما هم از فروش تامین نمی شد چه برسد به هزینه های آب، برق و گاز. با ۱۰ میلیون تومان فروش که نیمی از آن برای صاحب فیلم و یک درصد عوارض شهرداری است هزینه ای برای صاحب سینما باقی نمی ماند. برای سینماهایی که به صورت دولتی اداره می شوند فروش فیلم چندان اهمیتی ندارد اما برای قدس که به صورت خصوصی اداره می شود نمی توان با درآمد صفر، سینما را اداره کرد. فیلم پل چوبی طی یازده هفته ۷۰ میلیون تومان فروش داشت در حالی که در ماه های بعد ۴ فیلم اکران شد که هر کدام ۷ تا ۱۰ میلیون فروش داشتند در حالی که هزینه ماهیانه ما حدود ۲۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به نامه ای که برای حجت الله ایوبی ارسال کرده، خاطرنشان کرد: متاسفانه از سوی ارشاد هیچ تماسی با من گرفته نشد. جای تاسف دارد که حتی یک نفر حاضر به پیگیری این موضوع و کمک نیست. سینما قدس سرگروه است اما وقتی ادامه فعالیتش به غیر از ضرر هیچ ندارد چرا باید فعالیت آن ادامه داشته باشد. اگر حاضر به پرداخت هزینه های آن هستند من سینما را باز نگه می دارم اما با این شرایط مبلغ دو میلیون و صد هزار تومان قبض قطعی گاز و هزینه های پرسنل را چه کسی تامین می کند.

نصیری نژاد با بیان اینکه سینما قدس از راه هایی چون دریافت مبلغ برای استفاده از سرویس بهداشتی هم تامین بودجه می کرده است است، اظهار کرد: ما از هر کس که قصد داشت از سرویس بهداشتی استفاده کند ۲۰۰ تومان دریافت می کردیم تا شاید یک کسی اعتراض کند که چرا سینما از رهگذران برای استفاده از امکانات هزینه دریافت می کرده است اما باز هم هیچ کس توجهی نداشت. کدام سینما چنین کاری انجام می دهد.

مالک سینما قدس در پاسخ به این سوال که شنیده ایم از همین ۲۰۰ تومان ها، روزانه ۷۰ هزار تومان حاصل می شده است؟ با خنده گفت: اگر چنین درآمدی حاصل می شد رقم آن در ماه به دو میلیون و صد هزار تومان می رسید در حالی که از سینما روزانه ۱۵۰ هزار تومان به صورت متوسط حاصل می شد. در نتیجه اگر سینما قدس را به توالت عمومی تبدیل می کردیم بهتر بود.

منبع خبر: سایت سینمایی کافه سینما
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 18 دی ماه 1392

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir