سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

Information Of Iranian Cinema Halls Owners

   
   
   

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

سینما پرسیا شیراز که بیش از ۷۵ سال قدمت دارد؛ این روز‌ها تعطیل شده است

بهترین سینمای جنوب کشور در آستانه‌ تعطیلی

بانی فیلم آنلاین: سینما پرسیا شیراز که بیش از ۷۵ سال قدمت دارد؛ این روز‌ها تعطیل شده است و اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وموسسه سینما شهر از این سینما حمایت نکند؛ امکان دارد سینما برای همیشه تعطیل شود.

رضا تیموری(مدیر سینما پرسیا) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای این سینما گفت: سینما پرسیا شیراز یک سینمای خصوصی است و یکی از ممتاز‌ترین سینماهای ایران و بهترین سینمای جنوب کشور است و به نوعی قدیمی‌ترین سینمای در منطقه جنوب است.

وی ادامه داد: متاسفانه در ماههای اخیر سقف این سینما دچار مشکلاتی شده است و احتمال ریزش سینما وجود دارد لذا ما برای حفظ امنیت سینما را تعطیل کردیم و مسئله رادر کمیسیون ماده ۵ شهرداری شیراز مطرح کردیم. آن‌ها نیز حکم به تعطیلی دادند اما اداره ارشاد شیراز تمایلی به تعطیلی نداشت ولی وزارت ارشاد اسلامی حکم به تعطیلی داد.

وی ادامه داد: بعد از این حکم ما مراحل بازسازی را شروع کردیم و فرم بازسازی را در اداره نظارت تکمیل کردیم و از طریق موسسه سینما شهر هم مسئله را پیگیری کردیم البته تاکنون جوابی نگرفته‌ایم. در پی خطر تعطیلی این سینما، تعدادی از هنرمندان سینما با امضائ نامه‌ای خطاب به علی جنتی از وی خواستند تا نسبت به مرمت و بازسازی این سینما اقدام لازم را انجام دهد. در این نامه آمده است:

سینما پرسیای شیراز تعطیل شده است. تنها سینمای ممتاز شهری که به گذشته فرهنگی‌اش می‌بالد بی‌آنکه وضعیت امروزش درک شده باشد. فیلم‌های ما روی پردهٔ این سینما شفاف است و صدایمان رسا‌تر به گوش کسانی می‌رسد که مشتاق در سالن تاریک به ردیف نشسته‌اند. و حالا تکرار این جمله که تعطیل است تا اطلاع ثانوی. مرمت سینما تضمین حفظ و مراقبت است، ما از اطلاع ثانوی دلگیر می‌شویم که در این سال‌ها متوجه نشدیم یعنی چه زمانی! دولت جدید دلمان را گرم کرده است به تدبیر و امید و بازسازی پرسیا چه قدر احتیاج دارد به تدبیر، به امید. این سینما آبروی شهری حساب می‌شود که مدتی فرهنگ و هنر است و راست ایستادن پشت ادعا، دل و جرأت می‌خواهد. دست به دست هم با هر مسئولیت و مقامی بکوشیم تا چراغ آپارت خانه سینما پرسیا همچنان روشن بماند.

این نامه به امضای اعضای انجمن سینماداران کشور، حبیب اسماعیلی، فرهاد اصلانی، داریوش بابائیان، فرهاد باقریف اصغر بانکی، محمد بانکی، پانته‌آ بهرام، محبوبه بیات، سیروس تسلیمی، فریدون جیرانی، عباس حقیقی، رضا درمیشیان، منوچهر زبردست، سید جمال ساداتیان، علی سرتیپی، مرتضی شایسته، امیر عفاف، امیرحسین علم‌الهدی، مهدی فقیه، آرش معیریان، غلامرضا موسوی، مهدی نادری، داریوش مهرجویی و سید محسن وزیری. رسیده است.

منبع خبر: روزنامه سینمایی بانی فیلم
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 30 آذر ماه 1392

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir