سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

Information Of Iranian Cinema Halls Owners

   
   
   

   خانه  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما

   متن خبر

افت فروش سینماها به دلیل امتحانات، انتخابات و عدم تمایل تهیه کنندگان به اکران فیلمهایشان

قاصد اشرفی: افت محسوس فروش در سینماها داریم

محمدقاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) معتقد است؛ برگزاری امتحانات پایان سال، انتخابات ریاست جمهوری و علاقمند نبودن تهیه‌کنندگان سینما برای اکران فیلم‌های روز باعث افت محسوس میزان فروش فیلم‌ها در سالن سینماها شده است.

اشرفی با اشاره به وضعیت این روزهای سالن‌ های سینمایی گفت: امتحانات پایان سال دانش ‌آموزان و دانشجویان هر سال بر میزان فروش فیلم‌ها تأثیر می‌گذارد اما امسال این تأثیر بیشتر شده است به گونه‌ ای که همزمانی این امتحانات با انتخابات میزان فروش را کاهش داده است. وی ادامه داد: امسال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و حواشی آن باعث شده تا مردم بیشتر اخبار انتخابات را پیگری کنند و به دلیل اهمیت این مسأله و برنامه‌ هایی که توسط نامزدها ساخته شده و از سوی مردم نیز پیگیری می‌شود، فرصتی را برای رفتن به سینما باقی نگذاشته است.

اشرفی ادامه داد: همچنین امروز فیلم‌ هایی روی پرده است که در جذب مخاطب کشش آنچنانی برای آوردن آنها به سینما ندارد و باعث شده تا امروز سالن ‌های سینمایی از لحاظ جذب مخاطب دچار معضل شوند. رئیس انجمن سینماداران با اشاره به اینکه تهیه‌کنندگان علاقه‌ ای به اکران فیلم‌های خود در شرایط حاضر ندارند، گفت: بیشتر تهیه ‌کنندگان دوست دارند تا فیلم‌های خود را بعد از 25 خرداد و پایان یافتن انتخابات اکران کنند و حاضر نیستند فیلم‌های خود را هم اکنون برای اکران بدهند. وی با انتقاد از این وضعیت گفت: اگر فیلم خوبی که مولفه ‌های اصلی جذب تماشاگر را داشته باشد؛ اکران شود، مردم قطعاً از آن استقبال می‌کنند و فیلم خوب همیشه دیده شده است و می‌تواند فروش خوبی داشته باشد مگر آنکه ما واقعاً از لحاظ اجتماعی شرایط خوبی نداشته باشیم.

اشرفی با اشاره به اینکه در شرایط موجود سینماداران تلاش دارند که به روند فعالیت خود به صورت معمول ادامه دهند، گفت: بعد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی میزان درآمدزایی سالن ‌های سینمایی کاهش پیدا کرده و درحالی که قرار بود براساس مصوبه ‌ای که در نیمه دوم سال 89 تصویب شد، بخشی از هزینه ‌ها توسط دولت پرداخت شود اما همچنان سینماداران با مشکل مواجه هستند. وی ادامه داد: قرار بود دولت یک هشتم این هزینه ‌ها را پرداخت کند که هنوز این امر اتفاق نیفتاده است و ما در حال مذاکره و رایزنی برای این امر هستیم. اشرفی تأکید کرد: به دلیل بالا بودن هزینه‌ های حامل‌ های انرژی و اینکه بعضی از سینماها کشش آنچنانی برای جذب مخاطب ندارند، بعضی از سالن ‌های سینمایی ساعات نمایش خود و سانس ‌های خود را تغییر داده‌ اند.

منبع خبر: سایت سینمایی جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 08 خرداد ماه 1392

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.        
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir