سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران

Information Of Iranian Cinema Halls Owners

   
   
   

   خانه  |  اطلاعات سالن هاي سينمايي كشور  |  اخبار  |  درباره ما  |  تماس با ما 

   متن خبر

افتتاح اولین پردیس بزرگ غرب كشور - سينما بهمن سنندج

با نمايش فيلم بوسيدن روي ماه


خبرگزاری آنا: پردیس سینمایی بهمن سنندج در مراسمی ویژه با حضور نماینده ولی فقیه در استان كردستان رئیس حوزه هنری و مدیران و مسئولان مختلف و عوامل فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه افتتاح شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، بعد از ظهر دوشنبه 10 مهر ماه آنهایی كه از میدان آزادی سنندج به سمت خیابان فردوسی می رفتند، متوجه جمعیت عظیمی می شدند كه مقابل پردیس سینمایی بهمن ایستاده اند تا مراسم افتتاح این سالن را از نزدیك ببنیند. در كنار مسئولان و مدیران كشوری و استانی، روحانیون و هنرمندان شاخه های مختلف شهر سنندج و عوامل فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه كه برای آیین افتتاح این سینما آمده بودند، حضور گرم مردم سنندج جالب توجه بود، جمعیت آن قدر زیاد بود كه سالن اصلی پردیس با باز شدن درب ها سریع از حاضران پر شد و صندلی ها كفاف حاضران را نمی داد.

سينما بهمن سنندج

برای آئین افتتاح پردیس بهمن مراسمی ویژه تدارك دیده شده بود، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه زاده معاون هنری حوزه هنری، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان، مهندس شهبازی استاندار كردستان، محمدهادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم، منوچهر محمدی تهیه كننده فیلم بوسیدن روی ماه، مسعود رایگان و رابعه مدنی بازیگران این فیلم،سهیل جهان بیگلری مدیر عامل سازمان توسعه سینمایی سوره و جمعی از مدیران حوزه هنری و مقام های استانی در این مراسم حضور داشتند.

مراسم ساعت 17 با تلاوت آیات قرآن شروع شد و پس از آن با پخش سرود ملی ادامه یافت. اجرای موسیقی توسط گروه چهل دف اولین بخش این برنامه بود، این گروه موسیقی مجموعه اشعاری در ستایش حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) خواند و پس از آن آیت الله حسینی شاهرودی با خیر مقدم به حاضران و مسئولان و مدیرانی كه در جلسه حضور داشتند گفت: خوشحالم كه در این شهر فرهنگی شاهد افتتاح این پردیس سینمایی هستیم و تشكر می كنم از مسئولانی كه با تلاش و حمایت آنها این بنای ارزشمند به بهره برداری رسید. مردم هنردوست این شهر شایسته چنین هدیه ای هستند. پردیس سینمایی بهمن می تواند زمینه ارتقای فرهنگی این شهر را فراهم كند، این استان دارای فرهنگی غنی است، جامعه ایرانی دین و فرهنگی غنی دارد كه ریشه در باورهای الهی و معنوی دارد، كتاب خدا و شریعت منابع غنی برای فرهنگ ما است. فرهنگ، فطرت انسانی و روح خداجویی در فرهنگ ما وجود دارد.

وی ادامه داد: در غرب انسانیت بیشتر از جنبه مادی گرایی دیده می شود، اما برای ما وجه خداجوی انسان، متعالی و ارزشمند است. در هنر هم به دنبال این هستیم تا این بخش را برجسته كنیم. هنر ما این است كه بتوانیم در دنیای مادی امروز، ارزش های ناب الهی را با ابزار هنر به مردم جهان معرفی كنیم. تجربه نشان داده هرگاه هنرمندان ایرانی زیبایی های فرهنگ و دینمان را در آثارشان برجسته كرده اند مخاطب داخلی و خارجی از آن استقبال كرده است.

نماینده ولی فقیه در استان كردستان ادامه داد: استان كردستان در همه ابعاد در حال رشد و شكوفایی است و با سرعت در مسیر پیشرفت قدم برمی دارد، همان طور كه كشورمان ایران اسلامی در حال رشد و پویایی است و توطئه های غرب و تحریم ها هم ما را از رسیدن به نقطه پیشرفت بازنمی دارد. استان كردستان استعدادهای درخشانی در هنر، علم و صنعت دارد. ضریب امنیت بالایی در این استان وجود دارد و خوشبختانه شرایط رو به بهبود است، افتتاح پردیس سینمایی بهمن هم یكی از امكاناتی است كه شهر سنندج برای ارتقای فرهنگی مردم عزیز به آن نیازمند بود.

پس از پایان سخنان نماینده ولی فقیه در استان كردستان، لوح تقدیر و هدایایی از سوی هنرمندان حوزه هنری به استاندار این شهر مهندس شهبازی اهدا شد. شهبازی در سخنانی كوتاه از افرادی تشكر كرد كه برای راه اندازی پردیس سینمایی بهمن تلاش كرده اند، وی گفت: از دو سال پیش كه به عنوان خدمتگزار به استانداری آمدم یكی از دغدغه هایم وضعیت این سینما بود، خوشبختانه با تلاش شبانه روزی همكاران و دوستانم امروز یكی از نیازهای فرهنگی شهر سنندج تأمین شده است.

شهبازی گفت: این پردیس سینمایی با هزینه سه میلیارد تومان به بهره برداری رسید، حضور من در این پروژه مانند یك كوهنوردی دشوار بود، دشواری های كار را در روز اول نمی دانستم اما هر چه كار پیش رفت، بیشتر متوجه بزرگی این پروژه شدم. این هدایا را به مردم فرهنگ دوست سنندج تقدیم می كنم.

پخش تیزر سینما بهمن كه مراحل ساخت و ساز این سینما را نشان می داد، بخش بعدی این برنامه بود، سالن مملو از جمعیت در میانه های برنامه آنقدر شلوغ بود كه گروهی از علاقمندان ایستاده مراسم را دنبال می كردند. اهدای حكم امین مرادی رئیس حوزه هنری استان كردستان توسط محسن مومنی شریف و مهندس شهبازی و بیاتیان نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی یكی دیگر از بخش های این برنامه بود.

مرادی در سخنانی از روند ساخت پردیس سینمایی بهمن و مشكلات آن گفت و تأكید كرد: این سینما بهترین سالن غرب كشور و از نظر امكانات دومین پردیس كشور است. پردیس سینمایی بهمن 760 صندلی و جایگاه ویژه معلولان و جانبازان دارد. نگارخانه، آتلیه عكاسی، فست فود، سه سالن مجهز به سیستم دالبی دیجیتال و گیم نت و... از امكانات فرهنگی این پردیس است.

پس از پخش تیزر فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه با صدای محمد اصفهانی نوبت به محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری رسید تا در سخنانی كوتاه از اهمیت افتتاح پردیس سینمایی بهمن برای مردم سنندج صحبت كند، وی نیز سخنانش را با سپاس از افرادی شروع كرد كه در بهره برداری این سینما تلاش كردند و افزود: استانداری كردستان شبانه روزی و در تعطیلات هم پیگیر بودند تا در روند ساخت و ساز این سینما وقفه نیفتد. مردم سنندج قدر این مسئولان كه از شهرهای دیگر آمده اند اما با دلسوزی و تعهد برای آنها زحمت می كشند، می دانند.

وی افزود: امیدوارم در این پردیس شاهد اكران فیلم های باارزشی باشیم. آثاری كه پس از دیدنشان با فرهنگ، نیاكان و ارزش هایمان آشنا شویم. خوشحالم كه این پردیس با فیلم بوسیدن روی ماه افتتاح می شود. فیلمی كه بسیاری از ارزش ها را دوباره برایمان تداعی می كند. نكاتی را به خاطرمان می آورد كه فراموش كرده ایم. امیدوارم بتوانیم به سینمای مطلوب و فرهنگی نزدیكتر شویم.

پس از سخنان رئیس حوزه هنری از منوچهر محمدی تهیه كننده بوسیدن روی ماه، رابعه مدنی و مسعود رایگان بازیگران این فیلم با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل شد. اگرچه برنامه به پایان رسیده بود اما حضور عوامل فیلم باعث شد جمعیت حاضر در سالن به شدت آنها را تشویق كنند. پس از استراحتی كوتاه، فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه به عنوان نخستین فیلم پردیس سینمایی بهمن روی پرده رفت. سالن اصلی نمایش فیلم مملو از جمعیت بود، اما پردیس بهمن میزبان خانواده ها و جوانانی بود كه یك بعد از ظهر پاییزی را در آن سپری می كردند. نگارخانه، سالن های جانبی و فضاهای اطراف سالن مملو از جمعیتی بود كه حضورشان نشان می داد شهر سنندج تشنه چنین فضاهایی است.

در حالی كه نمایش فیلم شروع شده بود، نمایندگان رسانه های مختلف مشغول مصاحبه با مدیران حوزه هنری و عوامل فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه بودند، بازار گرفتن امضا و عكس یادگاری هم داغ بود، به نظر می رسید افتتاح پردیس سینمایی بهمن تنها یك اتفاق برای سینمادوستان این شهر نیست، یك رویداد خوش یمن برای همه مردم سنندج است، همه آنهایی كه پنج سال چشم انتظار تولد یك پردیس ماندند.

منبع خبر: خبرگزاري آنا
آماده سازي و تنظيم خبر: مدير سايت | 11 مهر ماه 1391

 

 
 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.                        پشتيباني فني و مشاوره برای طراحی سایت: 2644 834 0910
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه توليد محتواي دسته جدا می باشد و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.
 Copyrights All Right Reserved | تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي دسته جدا - abandApart.ir